Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’in Yükselmesiyle Öne Çıkan Altcoinler: Sosyal Verilere Odaklanın!

Bitcoin’in Yükselmesiyle Öne Çıkan Altcoinler: Sosyal Verilere Odaklanın!

0
Bitcoin’in Yükselmesiyle Öne Çıkan Altcoinler: Sosyal Verilere Odaklanın!

Kripto para piyasasında volatilitenin arttığı şu saatlerde doğru göstergeleri izleyen altcoin yatırımcıları kazançlı çıkıyor.

Kripto para piyasasındaki volatiliteyi ölçen Crypto Volatility Index, geçtiğimiz hafta 44 seviyesine kadar düştükten sonra bugün yeniden 60 seviyesine yaklaştı.

Bu süreçte Bitcoin, üç yıl aradan sonra ilk kez 51 bin doların üstüne çıktı ve piyasa değeri bakımından ilk 10’da yer alan altcoinlerde %4’e varan oranlarda yükseliş yaşandı.

Blockchain analiz platformu Santiment, bu süreçte portföyünde doğru altcoin kombinasyonlarına yer veren yatırımcıların kazançlı çıktığını yazdı.

Günlük bazda özellikle Bittensor (TAO), Stacks (STX) ve VeChain (VET), günlük bazda sırasıyla %9, %15 ve %10 değer kazanarak diğer altcoinlerin arasından sıyrıldı.

Santiment ekibi, bu süreçte özellikle altcoinlerin sosyal hacimlerinin takip edilmesi gerektiğini belirtti. Sosyal hacim, insanların Telegram, X (eski adıyla Twitter), Reddit ve Bitcointalk gibi platformlarda bir kripto para hakkında ne kadar konuştuğunu yansıtıyor.

Resim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz