Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Uzman Analistin Bitcoin Fiyatı için Belirlediği Hedef: Bu Noktaya Dikkat!

Uzman Analistin Bitcoin Fiyatı için Belirlediği Hedef: Bu Noktaya Dikkat!

0
Uzman Analistin Bitcoin Fiyatı için Belirlediği Hedef: Bu Noktaya Dikkat!

Spot Bitcoin ETF’lerine sadece 1 aylık süreçte 11 milyar dolar değerinde Bitcoin eklenirken, gözler 64 bin dolarlık ilk hedefe çevrildi.

  • Spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF), ABD’nin 10 Ocak tarihindeki onayının ardından bu güne kadar 11 milyar dolarlık Bitcoin aldı.
  • Grayscale’in Bitcoin Trust’ı (GBTC) hariç tutularak yapılan bu hesap, spot Bitcoin ETF ihraççısı BlackRock ve Fidelity’nin geçen süreç içerisinde alım yönlü iştahının yavaşlama göstermediğini açıkça ortaya koydu.
  • Bu yüklü spot alımları net bir pozitif gösterge olarak yorumlayan FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, ETF ardından bir düşüş yaşanabileceğine dair tezini rafa kaldırarak 64 bin dolarlık fiyat hedefi verdi.
  • Analist Kuptsikevich, 64 bin dolarlık hedefine gerekçe olarak Fibonacci formasyonunu gösterdi: “Hedefi 63,7 bin dolar bölgesi olarak görünen Fibonacci formasyonunun başlangıcını resmen görüyoruz. Bu, tarihi zirvelere yakın ve önemli bir sarsıntı beklenmesine rağmen küresel rallinin sonu olması pek olası değil.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz