Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri BlackRock’un Portföyüne Meme Coin’ler Akıyor: Değerler Artıyor!

BlackRock’un Portföyüne Meme Coin’ler Akıyor: Değerler Artıyor!

0
BlackRock’un Portföyüne Meme Coin’ler Akıyor: Değerler Artıyor!

BlackRock, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biridir ve yeni kripto para cüzdanında meme coin işlemlerine dikkat çekmektedir.

Firma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu belgede Securitize ile birlikte oluşturduğu fona yer vermişti.

BlackRock bağlantılı cüzdan, stablecoin ihraççısı Circle’dan 100 milyon USDC Coin çekerek işlem yapmaya başlamıştı.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından paylaşılan verilere göre, BlackRock bağlantılı cüzdan çeşitli altcoinler ve meme coinlerle işlem yaparak dikkat çekmiştir.

Bu meme coinler arasında DETF, Pepe, unshETHing_Token, Realio gibi projeler yer almaktadır. Bu projelerin cüzdandaki etkisiyle %10’a varan yükselişler yaşanmıştır.

Ancak bu yatırımların tamamı BlackRock tarafından yapılmamıştır ve cüzdandaki 100 milyon USDC hala hareketsiz durmaktadır.

Öte yandan, dikkat çekmek isteyen meme coin projeleri, BlackRock’ın cüzdanına varlık göndererek tanınırlık kazanmaya çalışmaktadır.

Benzer şekilde, geçmişte bazı meme coin projeleri Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına varlık göndererek dikkat çekmişlerdir. Aynı zamanda, BlackRock gibi kurumsal cüzdanlar, token yakma adresi olarak da kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz