Bloomberg Analisti: “Bitcoin Fiyatının 60.000 Dolara Ulaşması 20.000 Dolara Düşmesinden Daha Olası!”

0
14

Alışveriş devi Amazon’un kripto paralar ile ilgili iddiaları reddetmesinin ardından Bitcoin ve diğer kripto paralar tekrardan atağa geçti. Gece yarısı gerçekleşen atakta boğalar fiyattaki önemli bölgeleri ele geçirdi ve toparlanma süreci de böylece devam etmiş oldu. Piyasa değeri olarak en büyük 10 kripto para arasında da yine Bitcoin pozitif hareketler bakımından en büyük gelişmeyi gösteren coinlerden biri oldu. Yaklaşık olarak %8 yükselen Bitcoin fiyatı bununla birlikte 40.000 dolar barajını da aştı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 40.114 dolar civarında bulunuyor.

BTC fiyatındaki bu yükseliş beraberinde altcoin piyasasını da yukarı çekti. Örneğin Ethereum yaklaşık olarak %4’lük bir tırmanış ile bu yazının yazıldığı anlarda 2.267 dolardan işlem görüyor. Ethereum piyasasındaki bu hareketlilik, 4 Ağustos’ta hayata geçmesi beklenen Londra hard fork’u ile beraber daha da alevlenebilir.

Binance Coin (BNB) ve Polkadot (DOT) ise yine pozitif bölgede seyrediyor ve son 24 saatteki %2.5’lik yükselişleriyle dikkat çekiyorlar. Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) ise bu yükseliş dalgası sırasında en düşük performansı gösteren altcoinler oldular. Şaka coini Dogecoin, %0.7’lik yükselişiyle piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasında en düşük performansı gösteren altcoin oldu.

Günün kazanan ismi ise Ripple (XRP) oldu. Ripple ekosisteminin tokeni XRP %15’lik bir değer kazanma ile 0.70 dolardan işlem görüyor. Bu yükselişin altındaki ana etmenin, şirketin Japonya ve Filipinler arasında yeni bir ödeme koridoru oluşturması olduğu düşünülüyor.

Bloomberg’in kripto para analizcilerinden Mike McGlone, Bitcoin fiyatının yakında eski dönüm noktalarından birini daha tekrardan ele geçirmesinin 20.000 dolara düşmesinden daha yüksek bir olasılık olduğunu düşünüyor. McGlone’un dışarıyla paylaşılmayan bir haberinden alıntılanan bu ifade, ETF analizcisi Eric Balchunas tarafından Twitter’da paylaşıldı. Bitcoin fiyatının tarihsel akışına bakıldığında, kripto para analizcisinin modeline göre 60.000 dolara doğru bir yükseliş görülüyor.

McGlone ayrıca Çin yönetiminin Bitcoin ticaretine ve madenciliğine kısıtlama getirmesini, ülkenin ekonomik olarak kalkınma açısından altın dönemini geride bıraktığına dair bir gösterge olduğunu söyledi. McGlone’a göre bu durumdan hem ABD doları hem de Bitcoin fayda sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz