Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Dünyanın Bitcoin Başkenti, MiamiCoin ile Sıçramaya Hazırlanıyor

Dünyanın Bitcoin Başkenti, MiamiCoin ile Sıçramaya Hazırlanıyor

0
Dünyanın Bitcoin Başkenti, MiamiCoin ile Sıçramaya Hazırlanıyor

Miami belediye başkanı Francis Suarez, Florida şehrinin kendi kripto para birimini ön plana çıkarıyor. Miami’nin kendi kripto para birimi olan MiamiCoin (MIA), insanların onu benimsemesi durumunda, şehrin ekonomisine milyonlarca dolar kazandıracak şekilde tasarlandı.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, geçtiğimiz Haziran ayında resmi olarak açıklanan şehrin kripto para birimine yönelik planlarını tartışmak için Fox Business’a konuk oldu. “MiamiCoin” (MIA) olarak adlandırılan token, Miami’nin gelişimini finanse etmek ve insanları Miami’ye taşınmaya teşvik etmek için kullanılacak.

MiamiCoin, CityCoin platformu üzerine inşa edilmiştir ve kullanıcıların MiamiCoin madenciliği yapabilmesine, ödünç alıp verebilmesine ve hatta programlayabilmesine olanak tanır.  Ayrıca token sahipleri bir Bitcoin getirisi de kazanabilirler.

CityCoin’in web sitesine yer alan açıklamaya göre,

“Şehirler birer birer kripto para birimlerini benimsemeye başladıkça, topluluklar ve yazılımlar kendi CityCoin’leri etrafında geliştikçe CityCoin’lerin olanakları sonsuz hale geliyor. CityCoins toplulukları, ödüller, yerel faydalar, erişim kontrolü (dijital veya fiziksel alanlara), ticaret, borç verme, akıllı sözleşme yürütme ve daha fazlası için token’ları kullanan uygulamalar oluşturacaktır.

Miami Belediye Başkanı Suarez yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Üretilen token’ların bir yüzdesi, protokol sayesinde Miami şehrine bağışlanacak. Yani Miami şehri, MiamiCoin’in popülaritesinin bir sonucu olarak milyonlarca dolar kazanabilir. İnsanları Miami’ye taşınmaya ve teknoloji ekosistemimizin bir parçası olmaya teşvik edecek yeni teknolojik ürünler dalgası yaratarak ekonomimizi farklılaştırmaya odaklanıyoruz.”

Suarez, MiamiCoin’in şehrin evsizlik gibi sorunlarla mücadele etmesi ve kanun yaptırımlarını desteklemesi için fon toplanmasına yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi ve devam etti;

“Yani ne zaman MiamiCoin madenciliği yapılırsa, MiamiCoin’in bir yüzdesi, programlama sayesinde Miami şehrine bağışlanıyor. Yani üretilen MiamiCoin’in %70’i madenciye kalırken %30’u Miami şehrine bağışlanıyor. Bağışlanan token’lar doğrudan bizim genel fonumuza gidecek, böylece bu fonu evsizliği azaltma çalışmalarımız için kullanabiliriz.

Evsizliği tamamen ortadan kaldırmaya çalışan büyük bir şehriz. Açıkça polislik yapmaya ve polis gücümüzü artırmaya odaklanabiliriz ki bu yaptığımız bir şey ve şehrimizin sakinlerinin yaşam kalitelerini artırmak için başka şeylere de odaklanabiliriz.”

2021 boyunca Francis Suarez, blok zinciri ve kripto para biriminin benimsenmesinin kararlı bir destekçisi olarak kaldı. Suarez’in MiamiCoin duyurusu, Miami’yi kripto para geliştirmenin merkezine dönüştürmek ve potansiyel olarak şehrin hazinesine Bitcoin eklemek için iddialı planlarını açıkladıktan sadece altı ay sonra geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz