Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’leri Hakkında Açıklama Yaptı

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’leri Hakkında Açıklama Yaptı

0
Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’leri Hakkında Açıklama Yaptı

Elektrikli araba üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yakın bir zamanda attığı tweet’te, şirketin bilançosunda 1.47 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) tutmasından yola çıkarak yapılan bir hesaplamayı yorumladı. Musk, “O kadar Bitcoin’imiz yok, ama yakın.” ifadelerini kullandı.

Tesla, 8 Şubat 2021’de yayınlanan 10-K raporunda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’i olduğunu açıklamıştı. S&P 500 şirketi tarafından yapılan devasa satın alım, en büyük kripto para biriminin fiyatını bir aydan biraz fazla bir sürede yaklaşık yüzde 57 oranında artırmaya yardımcı oldu. Bitcoin (BTC), Tesla’nın yatırımı sayesinde 50.000 doları ilk defa aşmıştı. Ancak şirketin, Nisan ayında paylaşılan belgede, BTC satıp 101 milyon dolarlık kâr elde ettiği ortaya çıkmıştı. Tesla, BTC’lerini azaltarak ilk çeyrekteki kazançlarını önemli ölçüde artırdı.

Twitter’da Dave Lee, Tesla’nın 10-Q raporunda yer alan ve BTC varlıklarının 1.47 milyar dolar değerinde olduğuna işaret eden cümlelere dikkat çekip, Tesla’nın toplam varlığının 42,069 BTC olduğunu söyledi. Ancak Elon Musk, “O kadar Bitcoin’imiz yok, ama yakın,” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz