Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri BNP Paribas, kripto para saklama hizmeti için çalışmalara başladı

BNP Paribas, kripto para saklama hizmeti için çalışmalara başladı

0
BNP Paribas, kripto para saklama hizmeti için çalışmalara başladı

Fransız merkezli banka BNP Paribas’ın Bitcoin ve altcoin varlıklarını saklama hizmetine başlayacağı bildirildi.

13 trilyon doların üzerinde varlık yönetimi olduğu bilinen BNP Paribas (BNPP), Avrupa’nın en büyük bankası konumunda. Kripto para endüstrisine yönelen son banka olan BNP Paribas, Bu yılın ikinci yarısında Blockchain teknolojisini benimsemeye başladı. Şimdi ise kripto varlık saklama hizmeti sunarak kripto alanında yer almaya hazırlanıyor. Bu bağlamda atılan ilk adım ise sektörün önde gelen kripto şirketleriyle iş birliği kurmak oldu.

BNP, kripto varlık saklama hizmeti projesinde İsviçre dijital varlık saklama şirketi Metaco ile birlikte çalışacak. Bankanın Metaco ile iş birliği sürecinin nasıl olacağı konusunda henüz BNP ya da Metaco’dan bir açıklama gelmedi. Buna göre Metaco’nun BNP’ye danışmanlık hizmeti mi vereceği yoksa emanetçi şirket olarak mı çalışacağı şu an belli değil.

Metaco, genel olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine direkt yatırım yapmadan menkul kıymet varlıklarının tokenizasyonu gibi hizmetler de sunuyor. Bunun yanında son olarak diğer bir Fransız bankası Societe Generale ile bir anlaşma yapan şirket, kripto endüstrisinde yerini almak isteyen bankalar ve diğer finansal kurumlar için bir servis sağlayıcısı olarak öne çıkıyor.

Metaco’nun birlikte çalıştığı diğer finansal kuruluşlar arasında Citigroup, BBVA (BBVA), Zodia Custody ve Filipinler merkezli Union Bank bulunuyor. Son yıllarda bankaların kripto para saklama hizmetine yönelmesi, kripto para piyasalarının olgunlaşmasına yönelik önemli bir adım olarak görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz