Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Balinalar Devasa Bitcoin (BTC) Aktarımları Gerçekleştiriyor!

Balinalar Devasa Bitcoin (BTC) Aktarımları Gerçekleştiriyor!

0
Balinalar Devasa Bitcoin (BTC) Aktarımları Gerçekleştiriyor!

Kripto para sektöründe hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. ABD borsalarının toparlanmasıyla birlikte son günlerde yükseliş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin, kritik seviyelerden işlem görmekte.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan WhaleAlert’in aktardıklarına göre ise Bitcoin‘de günlük kapanışın ardından yeni bir operasyon gerçekleşti.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase’den 15.499 adet BTC satın alan bir balina, bu ürünleri ise kısa bir süre içerisinde soğuk cüzdana çektiği gözlemlendi.

Balinaların ve kurumsal yatırımcıların borsalar üzerinden Bitcoin‘lerini çekmesi ise ilerleyen süreçte lider kripto para biriminin çok daha sert yükselişler yaşayabileceğinin ilk sinyallerinden bir tanesi olabilir.

Borsalardan BTC çekimi yaparak Bitcoin‘in üzerindeki satıcı baskısını azaltan balinalar, enflasyon artışlarından ötürü değer kaybına uğrayan BTC‘nin yükseliş yaşamasını sağlamakta.

367 milyon dolar değerinde gerçekleşen bu çekimlerin, tek bir balina tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi.

Blockstream Explorer tarafından balinanın cüzdan adresine bakıldığı takdirde, çok uzun bir süredir BTC depoladığı görülüyor.

Bu zamana kadar hiçbir Bitcoin‘i soğuk cüzdandan borsaya aktararak satış yapmayan devasa balina, lider kripto para birimine inanmaya devam ediyor.

Balinaların devasa BTC satın alımları ardından tekrardan yeni bir boğa sezonu başlatabilecek olan Bitcoin, yatırımcılarının zararlarını telafi edebilecek mi? merak konusu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz