Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter hesabı üzerinden kritik bir söylemde bulundu. Bitcoin maksimalistlerini hedef alan Buterin, yatırımcıların dikkatini çekti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz dönemlerde Ethereum‘un bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. Bu söylemler ise Ethereum destekçilerini ve Vitalik Buterin’i ciddi miktarda kızdırmışa benziyor.

Menkul kıymet olabilmek için “yalan söylemeyeceksin, hile yapmayacaksın ve hırsızlık yapmayacaksın” diyen Michael Saylor, Ethereum kurucusunu bu ithamlarla yargıladığı gözlemlendi.

Birçok Ethereum severden de tepki gören Michael Saylor, halen bu düşüncesinde bir geri adım atmamış durumda.

Resmi Twitter hesabı üzerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor‘a bir gönderme yapan Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin, birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekti.

Bitcoin destekçilerinin neden tam bir palyaço olan kişileri kahraman olarak ortaya çıkarttığını anlamadığını söyleyen Buterin, bu söylemlerinde Saylor’ı hedef almaya devam ediyor.

MicroStrategy gibi şirketlerin devasa miktarlarda Bitcoin satın almasını hiçbir zaman desteklemediğini aktaran Ethereum kurucusu, sektörün bu şekilde büyümesini istemiyor gibi gözükmekte.

Kripto para sektörünün doğası gereği özgür ve merkeziyetsiz olması gerektiğini vurgulayan Vitalik Buterin, devasa Bitcoin destekçisi ve yatırımcısı Michael Saylor’u hedef almaya devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz