Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Brezilyalılar, Bitcoin Konusunda İstekli

Brezilyalılar, Bitcoin Konusunda İstekli

0
Brezilyalılar, Bitcoin Konusunda İstekli

Yapılan yeni bir ankete göre; Brezilyalılar Bitcoin’i resmî para birimi olarak tanımaya oldukça istekli. Anket sonucunda Brezilyalıların yüzde 48’i Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istediğini belirtti. Brezilyalıların bu tutumu El Salvador’un, Bitcoin’i ülkede resmi bir para birimi haline getirmesini örnek alacak gibi duruyor.

Güney ve Orta Amerika ülkeleri sırayla Bitcoin adımlarını hızlandırmaya devam ederken bir olumlu haberde Brezilya halkından geldi. Ülkedeki Globo gazetenin yer verdiği bir ankete çalışmasına göre, Brezilyalıların yüzde 48’i Bitcoin’i resmi para birimi yapmak istiyor.

Yapılan ankette katılımcıların yüzde 30’u Bitcoin konusunda tarafsız olduklarını dile getirirken, katılımcıların yüzde 21’i ise bu duruma şiddetle karşı çıkıyor. Kripto varlık yatırım yapmayacağını belirten Brezilyalıların payı 2020’de yüzde 33’ten sonra 2021’de bu oran yüzde 12’ye kadar düştü. Genel olarak gösterilen nedenler arasında en çok güvenlik konusu oluyor. Bununla birlikte yüksek volatilite ve para eksikliği en önemli nedenler arasında gösteriliyor.

Ayrıca not olarak; YouGov’un yaptığı ankette ise, bu sefer ABD vatandaşlarının Bitcoin konusundaki fikirlerini ortaya çıkarttı. Anket sonucunda ABD’lilerin yüzde 27’si ABD dolarına ek olarak resmî para birimi olarak Bitcoin‘i görmek istiyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz