El Salvador’daki en büyük banka artık Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor

0
26

El Salvador’daki en büyük banka olan Bancoagricola, artık müşterilerinin borçlarını ödemek için Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu.

Kurum, yazılımına kripto para birimi özelliklerini dahil etmek için bir ödeme ağı olan Flexa ile yakın zamanda ortaklık kurdu. Bancoagricola ayrıca Wompi hizmetlerini kullanan yatırımcılarının satılan mal ve hizmetler için Bitcoin ile alım işlemlerini yapmasına artık izin vermekte.

El Salvador’daki en büyük finans kurumu olan Bancoagricola, ödeme işlemlerinde kullanmak için Bitcoin desteğini ilk dahil edenlerden biri oldu. Bu yenilik ile birlikte müşteriler krediler, ipotekler ve kredi kartı borcu gibi işlemlerde Bitcoin ile ödeme yapabilecekleri anlamına geliyor.

Wompi olarak bilinen bir dijital ödeme ağ hizmeti kullanan bankanın müşterileri de bu hizmet aracılığıyla artık Bitcoin ile ödeme alabilecek. Bancoagricola COO’su Carlos Mauricio Novoa konu ile alakalı şunları söyledi:

El Salvador’da, müşterilerimize Bitcoin erişimi sağlayan ve finansal kapsayıcılığı artıran ilk finans kurumu olmaktan heyecan duyuyoruz.

Banka ayrıca, bu yıl PoS terminalleri aracılığıyla Bitcoin ödemeleri için tam destek sağlamayı hedeflediğini duyurdu.

Bancoagricola, bir dijital ödeme platformu olan Flexa ile ortaklık kurdu. Bu, kurumun Bitcoin ile ilgili hizmetleri platforma kolayca entegre etmesine izin vereceği anlamına gelmekte. Flexa, artık Bancoagricola’nın PoS ağına entegre edilerek müşterilerin doğrudan Bitcoin ödemeleri almasına olanak tanıyacak. Diğer Bankalar ve işletmeler, 9 Haziran’da Bitcoin için onaylanan yasal ihale statüsüne uymak için ödeme ağlarına Bitcoin’i dahil etmeye başlayacak.

Flexa’nın kurucu ortağı Trevor Filter konu ile alakalı şunları söyledi:

Milyonlarca Salvadorlu için daha iyi ödeme teknolojisini bu kadar somut ve etkili bir şekilde destekleyebilmemiz için Bancoagrícola ve Grupo Bancolombia gibi yenilikçi ve birinci sınıf kuruluşlarla ortaklık yapma fırsatı tek kelimeyle inanılmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz