Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bu Belediye Herkese Bitcoin (BTC) Dağıtıyor!

Bu Belediye Herkese Bitcoin (BTC) Dağıtıyor!

0
Bu Belediye Herkese Bitcoin (BTC) Dağıtıyor!

Çin’in kripto para birimlerini yasaklayıcı tavrından sonra ABD’nin destekleyici tavrı kesinlikle etkilerini göstermeye başladı ve ABD’deki vatandaşlar için her gün yeni bir haber geliyor.

Miami’nin kripto paraları benimseyen belediye başkanı olarak tanınan ve şehre özel kripto para birimini bile piyasaya süren Francis Suarez, kesinlikle ABD’nin destekleyici tutumunda büyük paya sahip. Suarez bugün yaptığı açıklamasında da maaşını Bitcoin ile almanın çok ötesine gideceğini ve vatandaşlara da BTC vereceklerini vurguladı.

Miami’nin Amerika içerisinde kripto para sektörünü en çok destekleyen şehir olacağını ifade eden Suarez, her bir vatandaşa belirli bir miktarda BTC vermeyi hedeflediklerini ve bunu yapacak ilk şehir olacaklarını vurguladı. Bitcoin fiyatı an itibarıyla 65.000 dolardan işlem görüyor ve Suarez direkt olarak şehir sakinlerine belediyenin sahip olduğu BTC’ye göre belirli bir pay vermeyi planlıyor.

Suarez’in aktardığı bilgilere göre şehir sakinlerinin en az yarısının çok yakın bir zamanda Bitcoin yatırımcısı olması ve BTC payı ile ödüllendirilmesi bekleniyor. Anthony Pompliano’nun aktardığı bilgilere göre ise Miami yakında dijital bir cüzdan piyasaya sürecek ve vatandaşlara söz konusu dağıtım buradan yapılacak. BTC ödülleri ise şehirde iyi işlere imza atanlara teşvik amaçlı verilecek. Bu aslında borsalardaki temettülere benzetilmekte.

Miami’ye ek olarak New York’un belediye başkanı da kısa süre önce kripto para odaklı açıklamalarda bulundu ve ABD’deki rekabet iyice artıyor gibi gözüküyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz