Miami Belediyesi Vatandaşlara Bitcoin Cinsinden Temettü Geliri Dağıtmayı Planlıyor

0
10

Belediye Başkanı Francis Suarez tarafından yapılan açıklamaya göre Miami’deki vatandaşlar, belediyenin girişimi sayesinde bitcoin cinsinden temettü geliri elde edebilecek.

Miami Belediye Başkanı, CoinDesk TV’ye verdiği röportajda MiamiCoin stake ederek elde edecekleri getiriyi kendi dijital cüzdanını açan, kayıt sürecini geçen ve hesabını onaylatan vatandaşlara dağıtacaklarını duyurdu.

Şehrin MiamiCoin adlı kripto parası, Stacks altyapısını kullanan CityCoins platformu üzerinden oluşturuldu. MiamiCoin madenciliği sırasında elde edilen gelirin %70’i madenciye, %30’u belediyenin cüzdanına aktarılıyor.

MiamiCoin sayesinde eylülün sonuna kadar 7.1 milyon dolar ek gelir elde eden Miami Belediyesi, bu sayıyı aradan geçen süre içerisinde 21 milyon dolara çıkardı.

Belediye Başkanı Suarez, bu gelir kaynağını kullanarak bitcoin cinsinden getiri sağlamayı ve bunu şehirde yaşayanlara temettü geliri olarak dağıtmayı planlıyor. Suarez, bu geliri elde etmeye hak kazanacak vatandaşların nasıl belirleneceğini konusunda bir karara varılmadığını belirtti.

Francis Suarez, belediye içerisinde kripto ekonomisine dayalı şekilde oluşturulacak başarılı bir gelir modeli sayesinde vatandaşların üstündeki vergi yükümlülüğünün ortadan kaldırılabileceğini düşünüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz