Asya’da ilk defa bir şirket, kripto paraların sigorta özelliğini devreye sokacağını açıkladı. Hong Kong’ta lisanslı sigorta şirketi olan OneDegree, kripto paralar için sigorta teminatlarını devreye sokmaya başlıyor.

Kripto para taraftarları, yatırımlarını sigortalatmak için sıraya girmiş durumda. Bir çok yatırımcı yaptıkları kripto para yatırımlarını hack saldırılarını, çalınma olaylarına karşı korumak için sigorta yaptıracak.

Ünlü iş insanı ve OneDegree baş risk sorumlusu Becky Tam konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

“ARAŞTIRMAMIZA DAYANARAK, KRİPTO PARA SİGORTA POLİÇELERİ SATIN ALMAKLA İLGİLENEN ŞİRKETLERİN KÜRESEL OLARAK %1’İNDEN DAHA AZININ BU TÜR BİR TEMİNAT İÇİN UYGUN OLMASINI BEKLİYORUZ.”

HKbitEX kurucu ortağı Ken Lo, bu gelişmeleri sonuna kadar desteklediğin dile getirirken şu açıklamalarda bulundu:

“1.800’DEN FAZLA LİSANSLI VARLIK YÖNETİCİSİYLE HONG KONG, YÖNETİM ALTINDAKİ 3 TRİLYON DOLARIN ÜZERİNDE VARLIĞA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. VARLIK YÖNETİCİLERİNİN BU PİYASAYA GİRMELERİNE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUZ.”

Kripto para yatırımcılarının en çok korktuğu şeylerden bir tanesi olan hack davalarına, her gün bir yenisi ekleniyor. Bu saldırılar karşısından kendini Ledger gibi fiziksel cüzdanlar sayesinden korumaya alan kullanıcılar, artık bir yeni koruma yöntemi olan sigorta’ya yöneliyor.

Asya pazarının en büyüklerinden bir tanesi olan OneDegree, kripto para sektörüne giriş yapmış durumda. Asya bölgesinde büyük bir kullanıcı sayısına ulaşan ünlü sigorta şirketi, kullanıcılarının kripto paralarını sigortalayarak Asya bölgesine büyük bir inovasyon getirmeye çok yakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz