Kanadalı otomobil üreticisi Daymak Inc’nin piyasaya sürmeye hazırlandığı Spiritus, otomobil park halindeyken kripto para madenciliği yapabileceğini duyurdu.

Daymak başkanı Aldo Baiocchi “Spiritus” hakkında açıklamasında şunları söyledi:

“Spiritus, hayattan daha fazlasını isteyenler içindir ve müşterilerimizi çağın ötesine taşımaya kararlıyız. Otoyol geçiş ücretlerinizin, park ücretlerinizin vb. ödemelerinizin doğrudan kripto ile anında ödeneceği bir gelecek öngörüyoruz.

Çoğu araç garajınızda otururken değer kaybederken madenci Spiritus’unuz park halindeyken size para kazandıracak. 2023 yılında kripto paralara yönelik benimsenin çok ileri bir düzeyde

Daymak, Spiritus elektrikli otomobilin park halindeyken para kazandıracağına söz veriyor çünkü araç kripto para madenciliği yapan sistemle donatılmış olacak. Bu bağlamda bu tür yeteneğe sahip tarihteki ilk araba olma niteliğine de sahip olmuş olacak.

2023 yılında piyasaya çıkacak olan Spiritus için ön siparişler alınmaya başlandı.

Daymak şirketi Spiritus siparişi vermek için Bitcoin’in de aralarında olduğu Dogecoin, Cardano, Ethereum gibi kripto paraları da kabul ediyor.

Tesla geçen ay Bitcoin’in enerji tüketimi nedeniyle Bitcoin ile ödemeleri askıya aldığını açıklamıştı. Tesla’nın bu açıklaması Bitcoin grafiğinde keskin bir düşüşe ve kripto para hayranlarında endişeye sebep olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz