Dünyaca ünlü fastfood zinciri Burger King milyonlarca kripto para dağıtıyor. Burger King 2 milyon adet Dogecoin, 200 adet Ethereum ve 20 adet Bitcoin dağıtmayı planlıyor. Burger King bu kripto paraları müşterine dağıtmak için ABD’de son günlerde oldukça popüler hale gelen Robinhood platformunu kullanıyor.

Burger King’in promosyonundan yararlanmanız için öncelikle Burger King’den alışveriş yapmanız gerekiyor. ABD’deki Burger King’den alışveriş yapan Burger King müşterileri, bir email üzerinden promosyon kodu alacak. Bu kod ile Robinhood üzerinden kripto paralarına kavuşabilecek. Burger King’in kampanyası bu Pazar günü sona eriyor.

Mc Donals’dan sonra ABD’nin en büyük fastfood zincirinin Doge, Ethereum ve Bitcoin hediye yağmuru kripto paraların kullanımının ve adaptasyonunun yaygınlaşması adına önemli bir açılım oldu. ABD’de kripto para kullanımı günden güne artış gösteriyor.

ABD son günlerde dikkat çeken diğer açılım ise Bitcoin üzerinden maaş alan siyasiler: Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile New York Belediye Başkanı Eric Adams birkaç aylık maaşlarını Bitcoin üzerinden alacaklarını açıkladılar.

Yani ABD’de tam anlamı ile bir kripto para çılgınlığı yaşanıyor.

Dogecoin yazının kaleme alındığı saatte 23.7 cent’ten işlem görüyor. Son iki gündür kripto para piyasalarında yaşanan düzeltmeden Dogecoin de olumsuz etkileniyor. Doge Ekim ayı sonunda 30 cent’in üzerine çıkmıştı ancak piyasada yaşanan düzeltmenin ardında Doge tekrardan 25 cent’in altına geriledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz