Kripto para sektörünün en tecrübeli isimlerinden birisi olan hem Ethereum (ETH) hem de Cardano (ADA) kurucu ortağı Charles Hoskinson, kripto para sektörünün geleneksel finans sisteminin yerine geçeceğini düşünüyor. Hoskinson, son videosunda yaptığı açıklamalar ile oldukça iddialı olduğunu bir kere daha ortaya koydu.

Kripto para sektörünün şu an için başlangıç aşamasında olduğunu belirten Hoskinson, bu sektörün yine de dünyanın en büyük sorunlarından bazılarını çözebileceğine inandığını ifade etti. Geleneksel finans sisteminin şu an tıkandığını ve bu tıkanıklığın yıllardır çözülemediğini düşünen Cardano kurucu ortağı, çözümün ise kripto paralar olduğunu vurguladı.

Geleneksel finans sistemi, ünlü isme göre “yaratıcılık ve yenilik” gibi faktörleri kapsayan kripto para sektörü tarafından yenilenecek ve değiştirilecek.

“Dünyayı değiştireceğiz, durum bu kadar basit ve net. Şu an kripto para sektörü hala oldukça küçük aşamalarda ve geleneksel finans sektörü bir hayli büyük. Yenilik ise göz ardı edilemeyecek kadar kritik.”

Ünlü isim, yeni dünya düzeninde dinazorların hayatta kalıp kalmayacağının artık belirsiz bir konu olmadığını ve uyum sağlamayanların hayatta kalmayacağını düşündüğünü vurguladı. Kripto paraların hala “bebeklik döneminde” olduğunu vurgulayan Hoskinson, önümüzdeki 10 yıllık sürede çok daha katı değişimler yaşanacağını ve merkez bankalarının bile kripto paraları kabul edeceğini belirtti.

Cardano da ünlü isme göre bu değişimin merkezinde yer alacak. Şimdiden Etiyopya gibi birçok hükümet ile anlaşmalara imza atan Cardano ekibi, merkezsiz finans çözümleri ve kimlik çalışmaları ile ön plana çıkıyor. Alonzo hard forku ile beraber de akıllı kontratlarına tam anlamıyla kavuşacak olan Cardano ekibi, geleceğe liderlik ediyor olabilir.

Cardano’nun sektördeki etkisi bir hayli fazla olsa da Hoskinson’ın da ilk kripto para projesi olan Ethereum’un yeri çok daha farklı. Ethereum, akıllı kontratların ve bu devrimin mucidi konumunda ve şu an Ethereum ağındaki DeFi ekosistemi büyüdükçe büyümeye devam ediyor. Bu da aslında Ethereum ağının bizzat Cardano kurucu ortağı tarafından belirtilen devrime liderlik ettiğini gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz