Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para madenciliği tarafından ısıtılan banyo sekmelerinin “güzel” bir kullanım durumu olduğuna inanıyor. Elon Musk, önce Dogecoin madenciliğiyle bu fikri onayladı şimdi ise Bitcoin konusunda benzer bir fikre sahip görünüyor.

Elon Musk’un Dogecoin madenciliği ile ısıtılan bir banyoyu “harika bir fikir” olarak nitelendirdiği son haberlerinin ardından farklı fikirler ortaya çıktı. Önde gelen bir Twitter kullanıcısı olan “Documenting Bitcoin” Tesla CEO’suna Bitcoin madenciliği ile ısıtılan bir banyo sekmesini göstermek için onu etiketledi. DOGE fikrinden farklı olarak, Bitcoin madenciliği ile ısıtılan küvet aslında çalışıyordu. Elon Musk, buna yanıt olarak “güzel” tweetini attı.

Kripto madenciliği ısısını kullanmak için bir kullanım örneği: bir fikirden bir işletim modeline dönüştü. 29 Mayıs’ta Blockfolio uygulaması Tesla milyarderine Dogecoin madenciliği için potansiyel yeni bir “kullanım durumu” -bir DOGE madencilik teçhizatından gelen yedek enerjiyle ısıtılan bir banyo sekmesi- oluşturmasını teklif etti. Bu sadece ironik bir fikir gibi görünüyordu. Ancak Elon Musk, bunun “harika bir fikir” olduğunu söyledi.

Şimdi bu konuşmalardan iki gün sonra, Bitcoin topluluğunun popüler bir anonim hesabı olan “Documenting Bitcoin” Elon Musk’un ona bir göz atması gerektiğini söyleyerek, aslında Bitcoin madencilik ekipmanıyla ısıtılan bir banyonun videosunu yayınladı. Tesla CEO’su, diğer gerekli amaçlar için kullanılan kripto madenciliğinden elde edilen yedek ısı hakkındaki bu ikinci gönderiyi beğendi ve “Güzel” şeklinde bir yorumda bulundu.

Bu, birkaç yıl önce, soğuk iklime sahip ülkelerde madencilerin dairelerini sıcak tutmak için operasyonlarından elde ettikleri yedek ısıyı kullandıkları durumlara benzer bir örnek. Tesla, PoW nedeniyle Bitcoin ödemelerini reddetti, ancak Elon Musk DOGE hayranı olmaya devam ediyor. 13 Mayıs’ta Tesla, Bitcoin madencilerinin küresel CO2 emisyonlarına eklediği ek karbon ayak izi nedeniyle e-arabaları için Bitcoin ödemelerini askıya aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz