Cash App, Yeni Bitcoin (BTC) Hediye Özelliğini Duyurdu

0
19

Block’un (Square) alt ödeme şirketi Cash App, kullanıcıların birbirlerine Bitcoin (BTC) olarak hediye gönderebildiği yeni bir özelliğini duyurdu. Twitter üzerinden duyurulan özellik ile birlikte kullanıcılar, Cash App ile artık 1 dolarlık hisse veya Bitcoin (BTC) gönderebilecek.

Şirket yaptığı paylaşımda, “Nakit göndermek kadar kolay ve hediye etmek için hisse senedi veya Bitcoin sahibi olmanıza gerek yok” dedi.

Block, Cash App’in kripto ödeme sistemleri konusunda gelişmesi üzerine yeni adımla atıyor. Birçok rakip şirket tarafından bir süredir kullanılan bu kripto hediye özelliği ile birlikte Cash App, daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşmayı hedefliyor.

Diğer taraftan kısa bir süre önce siz okurlarımızla RobinHood’un da kripto hediye özelliği üzerine çalıştığını paylaşmıştık. Şirketler bu tür özellikleri yayılma etkisininin gücünden dolayı oldukça tercih ediyor. Öyle ki bu özellik ile platforma üye olmayan kullanıcılar da platforma çekilmiş olunuyor.

Son olarak Cash App’in Apple, Microsoft, Amazon, Facebook ve Tesla olmak üzere binlerce hisse senedini desteklediğini hatırlatalım.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz