Ana Sayfa Bitcoin Haberleri FED’in Faiz Kararı Öncesi, Kripto Para Piyasasında Yüksek Volatilite!

FED’in Faiz Kararı Öncesi, Kripto Para Piyasasında Yüksek Volatilite!

0

Son dönemlerde kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte yüksek oranlarda değer kaybı yaşayan Bitcoin, FED’in faiz kararını açıklayacağı 15 Aralık gününe, volatilitesi yüksek fiyat hareketleri ile başladı. Ethereum ise, 3.700 dolar fiyat seviyelerinden 3.800 dolar fiyat seviyelerine yükselerek düşük oranlı bir değer artışı yaşadı.

Bitcoin, kaydettiği 69.000 dolar ATH seviyesinden bu yana arka arkaya yaşadığı değer kayıplarının ardından, kısa süreliğine de olsa 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bu süreçte 50.000 dolar fiyat seviyelerini defalarca kez test eden lider kripto para birimi, direnç seviyelerini aşma girişiminde başarısız oldu ve tekrardan 48.000 dolar fiyat seviyelerine düştü. Üstelik Bitcoin’deki aşılamayan dirençlerin test edilmesinden sonra da, fiyat seviyesi 46.000 dolar bandına kadar ulaştı.

Kaydettiği değer kayıplarının ardından 46.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, 14 Aralık gününün geç saatlerinde gerçekleştirdiği fiyat hareketleri ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı ve 48.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Son günlerde kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 4.000 dolar destek seviyesini aşağı yönlü kıran Ethereum, yüksek oranlarda değer kaybetti.  Ethereum, 14 Aralık gününü akşam saatlerinde, 3.700 dolar fiyat seviyelerinden gerçekleştirmeye başladığı değer artışlarının ardından 3.850 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz