Çin Durmuyor: Büyük Bitcoin Madencilik Tesisleri Kapatıldı!

0
12

Kripto madenciliği şirketi Foundry’nin başkan yardımcısı Kevin Zhang, Çin’in en güneybatı eyaleti olan Yunnan’da tüm büyük Bitcoin madencilik çiftliklerinin kapatıldığını iddia ediyor. Kevin Zhang, isimsiz bir kaynağı referans gösteriyor.  Kevin Zhang’a göre, hükümet Çin Komünist Partisi’nin 1 Temmuz’da kutlanacak olan 100. yıldönümünün zirvesinde baskılarını artırıyor.  Kevin Zhang konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yunnan’daki tüm büyük Bitcoin madencilik çiftlikleri bugün kapatıldı. Çin, ÇKP’nin 100. yıl dönümü söz konusu olduğunda ortalıkta dolaşmıyor.

Bol hidroelektrik gücüyle tanınan Yunnan, Sichuan ile birlikte önemli bir madencilik merkeziydi.  Haziran ayının başlarında China Star Market, Yunnan Enerji Bürosu’nun madencilik çiftliklerinin denetlenmesi emrini verdiğini, ancak genel bir yasaklama kadar ileri gitmediğini bildirdi. Bununla birlikte, makalede alıntılanan bir kaynak, eyaletteki tüm madencilik çiftliklerinin potansiyel olarak kapatılabileceğini iddia ediyor.

Sichuan, Qinghai ve İç Moğolistan da Bitcoin madenciliğini yasaklayarak Çin’deki tüm endüstriyi etkin bir şekilde ortadan kaldırdı. Kevin Zhang, tüm kripto para madencilerinin şaşırtıcı bir yüzde 90’ının bu ayın sonuna kadar çevrimdışı olacağını tahmin ediyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin hash rate’ı 28 Haziran tarihinde Temmuz 2019 döneminden bu yana en düşük seviyesine geriledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz