Milyarder George Soros’un Fonu, Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmaya Başladı!

Dünyanın en zengin isimlerinden birisi olarak bilinen George Soros‘un kurduğu özel yatırım fonu, resmen Bitcoin (BTC) alım satımına başlamış olabilir. Soros Fund Management isimli fon, iddia edilene göre haziran ayının başından beri kripto para yatırımı yapmakta.

The Streets tarafından aktarılan ve konuya yakın iki kaynağa dayandırılan habere göre, Soros Fund Management’ın üst düzey yöneticisi Dawn Fitzpatrick, birkaç hafta önce Bitcoin yatırımı için onay verdi. CIO Fitzpatrick, BTC ve “belki de diğer kripto paralar” için alım satım izni vererek aslında büyük bir gelişmeye imza attı.

Anonim kalma şartıyla The Street’e konuşan yetkililer, Fitzpatrick ile takımının bir süredir zaten kripto para yatırımı yaptığını ifade etti. Söz konusu yatırımın Bitcoin ile sınırlı kalıp kalmadığı bilinmese de yakında bunun bilgilerinin gelmeye başlaması beklenebilir. Fitzpatrick buna ek olarak önde gelen blockchain tabanlı kurumlara özel yatırım yaptıklarını da aktardı. Söz konusu açıklamada bu firmaların hangileri olduğu ise açıklanmadı.

George Soros tam da 2018 yılının zirvesinde lider kripto para birimi Bitcoin’e “balon” benzetmesi yapmıştı. Fitzpatrick ise mart ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda kendisine yöneltilen “BTC yatırımınız var mı?” sorusuna “buna cevap vermeyeceğim” şeklinde yanıt vererek bilinmezliği daha da çok arttırdı. Aslında bu cevap kendisinin BTC yatırımına sahip olduğunun düşünülmesine yol açtı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz