CNBC Sunucusundan Canlı Yayında Bitcoin (BTC) İtirafı!

0
11

Bitcoin’in (BTC) özellikle Çin’den gelen haberler ile yaşadığı sert düşüş, bazı ünlü isimlerin de dikkat çekici itiraflarda bulunmasını sağladı. CNBC’nin Mad Money programının ünlü sunucusu Jim Cramer de bu isimlerden birisi oldu. Cramer, elindeki bütün BTC’leri sattığını son canlı yayınında itiraf etti.

21 Haziran tarihinde Squawk Box programına katılan ünlü isim, Bitcoin’in “yapısal nedenlerden dolayı” yükselemeyeceğini düşündüğünü ifade etti. Burada ünlü ismin değindiği nokta ise Çin’in yenilenen regülayonları oldu.

Çin, hem Bitcoin madencilerine hem de yatırımcılarına göz açtırmamaya kararlı olduğunu son 1 haftada belli etti. Özellikle 21 Haziran tarihinde gelen Bitcoin yasakları, kripto para yatırımcıları için bardağı taşıran son damla oldu.

Cramer ise ilginç bir şekilde tam da bu olaylar yaşanmadan elindeki bütün BTC’leri sattığını vurguladı. Cramer,  Bitcoin yatırımcılarının paralarını itibari paralara dönüştürmesinin yasaklanması durumunda fiyatın düşmesinin normal olduğunu belirtti. Buna rağmen kendisinin artık buna ihtiyacı olmadığını ifade eden Cramer, “bütün BTC’lerimi sattım” açıklamasında bulundu.

Cramer, Bitcoin fiyatının sert düşüş yaşamasının sebeplerinden birisinin de ABD olduğunu ifade etti. Kısa süre önce Colonial Pipeline’a yapılan Bitcoin fidye saldırısı ve saldırganların BTC’lere erişmesi, Cramer’e göre güven sarstı. Bitcoin’in asıl düşüş nedeni ise Çin olarak bilinmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz