En büyük DOGE destekçisi Tesla CEO’su Elon Musk, sonunda konuştu. Elon Musk, bu fikri onaylayarak Dogecoin işlem ücretlerini düşürme girişimleri hakkındaki tartışmaya katkıda bulundu.

Topluluktaki en büyük ve en etkili Dogecoin destekçisi olan Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE işlem ücretlerini düşürme girişimleri hakkında bir tartışmaya katkıda bulundu. Dogecoin geliştiricilerinden biri olan Ross Nicoll, geliştiricilerin mevcut DOGE işlem ücretlerini azaltabileceği konusuna karşı çıkanları ikna etmeyi amaçladığını tweetledi. Elon Musk, bunun üzerine yorum yaparak, ücretlerin düşürülmesinin önemli bir gelişme olacağını söyledi.

Tesla CEO’su kripto paranın işlem verimliliğini artırmak için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını söyledi. Ross Nicoll bu geliştiricilerden biri. Ross Nicoll tarafından ilkbaharda başlatılan bu tartışmada topluluk, madencilerin güçlü kalması için Doge ücretlerini azaltmanın en iyi yolunu tartışıyor.

Mayıs ayının ortalarında Elon Musk, Doge parametrelerini Bitcoin’den daha iyi bir ödeme birimi yapmak için nasıl iyileştirilebileceğine dair vizyonunu paylaştı. Bunlar arasında DOGE işlem ücretlerini yüzde 100 azaltmak vardı. İdeal olarak Elon Musk’a göre, Dogecoin yeterince hızlı olmalı ve işlem ücretleri ucuz olmalı, çünkü DOGE ile bir fincan kahve satın almak kahvenin kendisinden daha pahalıya mal olamaz.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, o zamanlar Elon  Musk’a karşı çıktı.  Michael Saylor, dünyanın merkezi olmayan ve güvenli bir değer deposuna (Bitcoin’e atıfta bulunarak) merkezi, daha az güvenli ve enflasyonist bir değişim aracından (DOGE’ye atıfta bulunarak) çok daha fazla ihtiyacı olduğunu belirtti. MicroStrategy CEO’su konuya yönelik şunları söyledi:

Dünyanın, yukarıda tanımladığınız daha merkezi, daha az güvenli, enflasyonist değişim aracına ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla, Bitcoin gibi merkezi olmayan, güvenli, deflasyonist bir değer deposuna ihtiyacı var.

Elon Musk’un son yorumları tarihi bir çöküş yaşayan DOGE fiyatını hareketlendirmedi.  Dogecoin 2021’de ikinci en kötü gününü geçirdi. Hatta bazı Dogecoin sahipleri, meme coin’i terk ettiği için Elon Musk‘u suçluyor. Dogecoin (DOGE) fiyatı, son 24 saat içinde 0,27 dolar seviyelerinden 0,16 dolar seviyelerine kadar düştü. Bu rakamlar kripto parada yüzde 70’lik bir çöküşe işaret ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz