Devasa Yatırımcıdan, Kritik Bitcoin (BTC) ve Altın Yorumu Geldi!

0
9

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir analist olan “MM Crypto” geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. 1 milyon takipçisine seslenen popüler analist, BTC‘yi desteklemeye devam ettiği görüldü.

Lider kripto para biriminin enflasyona karşı en iyi korunma aracı olduğunu her konuşmasında vurgulayan başarılı analist, son iddiasında ise altın ile Bitcoin‘i kıyasladığı görüldü.

MM Crypto geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Bitcoin ve altın hakkında şu cümleyi kurduğu görüldü:

“BİTCOİN ALTINDAN HER ZAMAN DAHA İYİDİR.”

Bitcoin‘in altından çok daha iyi olduğunu iddia eden kripto para fenomeni, son yaşanan düşüşlerin ardından sonra ise takipçilerinden tepki görmeye devam ediyor.


Dünya üzerindeki son 6 aylık periyotta enflasyon oranlarının çok sert bir şekilde yükseliş yaşadığı görülüyor. Birçok vatandaşın alım gücü ciddi miktarda zayıflarken, Bitcoin sert bir şekilde düşüş yaşamakta.

Enflasyona karşı korunma aracı olarak görülen BTC, enflasyon oranlarının yükselişe başladığı dönemlerden bu güne kadar yüzde 66 oranında değer kaybetti.

Altına baktığımız takdirde oda yatırımcılarını enflasyona karşı koruyamamış olsa da, yine de değer kaybetmediği görülüyor.

Ons altın halen aynı seviyelerde konumlansa da, gram altın da yaşanan sert yükselişler, Türk yatırımcıların halen gram altını tercih etmeye devam etmesini sağlamakta.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz