Ana Sayfa Bitcoin Haberleri deVere Group CEO’su: “Bitcoin 12 Ay İçerisinde İki Katına Ulaşacak”

deVere Group CEO’su: “Bitcoin 12 Ay İçerisinde İki Katına Ulaşacak”

0
deVere Group CEO’su: “Bitcoin 12 Ay İçerisinde İki Katına Ulaşacak”

Finans dünyasının önde gelen şirketlerden biri olan deVere Group CEO’su Nigel Green, “Bitcoinin durdurulamayacağını ve önümüzdeki 12 ay içerisinde fiyatının ikiye katlanmasını bekliyorum” dedi.

Bitcoin, 27 Kasım Cumartesi sabahı neredeyse %8 düştü. Bu düşüşün Omicron varyantından kaynaklandığı düşünülüyor. Yeni varyant ile ilgili haberlerin yayılması sonrasında, bitcoinin hisse piyasaları paralelinde bu kadar düşmesi Green’e göre kripto paraların kullanımının arttığı anlamına geliyor.

Nigel Green açıklamasında:

“Paranın kaçınılmaz geleceği olan kripto para birimlerindeki bu düşüş, bilgili yatırımcılar tarafından büyük bir satın alma fırsatı olarak kullanılacak.” dedi.

Kripto piyasaları diğer finansal piyasaların tepkisini yansıttı. Bu, artan sayıda kurumsal yatırımcıyla birlikte bitcoinin ana akım dijital varlıklardan biri olduğunu gösteriyor.

Ancak yeni bir sağlık krizi nedeniyle bitcoinin değerinin düşmesinin mantıklı gelmediğini, altın gibi güvenli bir değer olarak görülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Green, kripto para yatırımcılarının yeni varyantın piyasaya etkisini unutacaklarını ve bir kez daha küresel enflasyondan kaynaklanan korkularına odaklanacaklarını düşündüğünü söyledi.

Kısa vadede yüksek enflasyonun geri geleceğini düşünen Nigel:

Bitcoin, sınırlı arzı nedeniyle tarihsel olarak enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde yatırımcısını enflasyondan koruyarak başarılı oldu. Bitcoin dolaşımda 21 milyon coinden fazla olmayacak şekilde programlandı. Bu nedenle enflasyondan her zaman koruyacağı tahmin ediliyor. Enflasyondan koruduğu takdirde bitcoine daha çok kurumsal yatırımcı gelecek ve fiyatlanma devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz