Dogecoin‘in ilk geliştiricilerinden birisi olan ve GitHub üzerinde birçok kod satırı bulunan Sporklin‘in ortaya koyduğu mücadeleye rağmen savaşı kaybettiği ortaya çıktı. Dogecoin’e hayatının son 7 yılını adadığı belirtilen Sporklin’in vefatı DOGE topluluğunu da sarsmış gibi gözüküyor.

Dogecoin çekirdek gelişim ekibinin lideri konumundaki tecrübeli isim, Şubat 2021’de ise hastalığı nedeniyle bu görevi bırakmıştı. Dogecoin fiyatında yaşanan değişimin de bu kararı almasında etkili olduğu biliniyor.

Elon Musk’ın DOGE hakkında yaptığı yorumlara ve açıklamalara tepki gösteren Sporklin, buna yönelik sert bir açıklama da yayınlamıştı. Sporklin konu hakkında yaptığı açıklamada Elon Musk’ın projeyi oyun olarak gördüğünü ancak bunun bazı kişilerin hayatı olduğunu fark etmediğini vurguladı.

DOGE fiyatı için birçok ünlü isim 1 dolar hedefini ortaya atsa da Sporklin bunun aslında merkezsiz bir yazılım projesi olduğunun unutulmaması gerektiğini belirterek altyapısal gelişimine dikkat çekmek istemişti.

DOGE, basın saati itibarıyla ise 0,26 dolardan işlem görüyor ve Sporklin’in 7 yıllık emeğinin karşılığını verir gibi tam olarak 7. sırada bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz