Binance akademi bu eğitimin ardından tüm katılımcılara birer form yollayarak eğitim içeriği ile ilgili sorular soracağını bildirdi. Sorulara en çok doğru cevap verenler arasında bir kura çekilecek ve kazanan 200 kişi 10’ar poundluk ödülün sahibi olacak. Binance YouTube kanalından verilecek bu Bitcoin eğitimine katılımın ücretsiz olacağı bildirildi.

Binance tarafından verilecek olan etkinlikte temel konuların ele alınacağı belirtiliyor. Özellikle Bitcoin nedir, blok zincir nedir, bu teknoloji neden ortaya çıktı gibi konular işlenecek. Bunların yanında eğitimde Binance üzerinden nasıl Bitcoin alınır, kripto para alım satım işlemleri nasıl uygulanır gibi ticaretle ilgili konular da yer alacak. Binance bu eğitimi hem kendi borsasının bilinirliğini artırmak hem de Bitcoin başta olmak üzere genel anlamda paraların bilinirliği artırmak için hazırlıyor.

Geçtiğimiz hafta Pantera Capital CEO’su Dan Morehead paylaştığı bir tablo ile bu konu üzerine fikirlerini beyan etmişti. Bitcoin bilinirliği ile BTC fiyatı arasındaki orantıyı ele almıştı. Bu paylaşıma göre her 1 milyon yeni kullanıcı BTC değerinin 200 dolar artmasına neden oluyor. Bu hesaplamaya göre önümüzdeki yıl kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşmasını bekleyen Morehead BTC fiyatının 200 bin dolara çıkacağı görüşünde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz