Dogecoin ile ilgili açıklamaları ve verdiği destekle bilinen NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi milyarder Mark Cuban, Decrypt tarafından düzenlenen Ethereal zirvesinde yaptığı konuşmada, “Dogecoin 1 dolara ulaşabilir ve kullanabileceğiniz, tasarruf edebileceğiniz bir stabil kripto para haline gelebilir.” dedi.

Cuban, bu tahminini Dogecoin’de işlem yapmanın daha kolay olduğu, Bitcoin’e göre daha çok bir para birimi gibi hareket edebileceği düşüncesine dayandırıyor. Bilindiği üzere Bitcoin’in arzı sınırlıyken Dogecoin’in değil. Dogecoin arzı, her sene 5.2 milyar DOGE olmak üzere artıyor. Dogecoin’de arz sınırlı değil fakat arz artışında sınır 5.2 milyar.

Dogecoin’in her yıl 5 milyar artan arzıyla ilgili de konuşan Cuban, “Bunu başta fark etmemiştim. DOGE, her yıl 5.2 milyarlık bir sınırla basılıyor. Şu anda piyasada bulunan milyarlarca DOGE düşünüldüğünde bu etkili bir şekilde azalan bir enflasyon oranı anlamına geliyor. Dogecoin için enflasyon miktarının bir sınırı var. Ve bu iyi bir şey. Beğensek de beğenmesek de itibarı paranın neredeyse dijital bir eş değeri.” şeklinde konuştu.

Cuban’ın takımı Dallas Mavericks, bir süredir ürün ve bilet satışlarında Dogecoin kabul ediyor. Cuban, Dogecoin ile Bitcoin veya Ethereum’a göre çok daha fazla satış yaptıklarını söyledi.

Son olarak Cuban, insanların kendisi hakkında milyonlarca dolar değerinde Dogecoin sahibi olduğunu düşündüğünü ancak öyle olmadığını belirtti. Milyarder isim, “Sadece Mavericks’te harcananlar ve biraz oğlumla birlikte aldıklarım var. Büyük paralar kazanmak için fiyatları şişirmeye çalışmıyorum, hiçbir şey satmadım.” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz