Etkileyici bir rallinin ardından Dogecoin (DOGE) 0.60 doları geçti ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru her direnci kırdı. Sözde “şaka-coin’i”, geleneksel finans alanında dev şirketlerin piyasa değerini aştı.

Bir Dogecoin yatırımcısı olan trader MeanHash, kripto para biriminin kripto endüstrisini mahvetme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Bu fikir, kripto alanının Dogecoin’in temsil ettiği şeyi savunanlar ve DOGE’u spekülatif bir varlık olarak gören, yasaklanmasını isteyenler olmak üzere ikiye ayırdı. MeanHash, şunları söyledi:

DOGE, kripto alanını mahvedebilir. Bu, tüm bunlara uygun bir son olmaz mıydı? Şaka coin’i, tüm ekosisteme olan güveni yok eder. Ne kadar yükseğe çıkarsa, her şeyin parçalanacağı konusunda o kadar endişeleniyorum.

Öte yandan Gemini borsasının kurucusu Tyler Winklevoss var. Dogecoin’in arzının ABD dolarından daha şeffaf, “sağlam” ve öngörülebilir olduğunu iddia ediyor.

Bununla birlikte Oslo Özgürlük Forumu ve İnsan Hakları Vakfı Finans Direktörü Alex Gladstein, Dogecoin’in bazı kusurlarının altını çizdi. Gladstein, kripto para biriminin merkezileştirilmiş arzına işaret etti, Dogecoin’in %80’inden fazlası 100 adres tarafından kontrol ediliyor. Gladstein şöyle dedi:

Unutmayın: Dogecoin daha önce bunun gibi birkaç çılgın pump yaşamıştı, ancak daha sonra %90 oranında değer kaybetti. Özetle: Lütfen Dogecoin’in Bitcoin’den daha iyi olduğunu, Bitcoin’den farklı olmadığını ve hatta az biraz benzediğini söyleyenleri dinlemeyin.

Olumlu bir Dogecoin tahmini: 589 dolar!

Öte yandan trader Pentoshi, çok daha iyimser bir yorum ortaya koydu:

Yıl 2023. DOGE’a yatırılan para, pazarın geri kalanına akıyor. Dogecoin 589 dolardan işlem görüyor. Doların çöküşünden sonra dünyanın tek ödeme yöntemi olmuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz