Dünyaca Ünlü Müzayede Evinden Bitcoin ve Ethereum Hamlesi

0
9

Önde gelen bir müzayede evi ve emlak piyasası olan Sotheby, Bitcoin ve kripto para birimini ödeme olarak kabul eden en son şirket haline geldi.

Coinbase, Sotheby için tüm kripto işlemlerini kolaylaştıracağını açıkladı.

En eski ve önde gelen müzayede evlerinden biri olan Sotheby, kripto para borsası Coinbase ile ortaklaşa Bitcoin ve Ethereum’u kabul edeceklerini açıkladı.

1744’te kurulan firma, yaklaşan müzayedesinde ilk olarak Bitcoin karşılığında satılan ilk sanat eserinin Banksy’in “Love is the Air” olacağını doğruladı.

Sotheby CEO’su Charles Stewart, CNBC’ye verdiği röportajda, kararın dijital varlıklara yönelik artan talebe dayalı olarak verildiğini söyledi.

NFT çılgınlığı, Bepple’ın Ethereum ile ödenen 69 milyon dolarlık büyük bir parayı toplamasını sağladı. Bu durum bir çok sanatçının da kripto para alanına girmesine vesile oldu.

Bepple bu milyonları kazanır kazanmaz nakde çevirirken, Trevour Lawrence ve Sean Culkin gibi Amerikan Futbolu yıldızları da dahil olmak üzere diğer ünlülerin çoğu Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme almak için anlaşma imzaladı.

2017 boğa koşusu kripto para birimlerini dünyaya tanıtırken, 2021 yılı Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını düşünen çoğu eleştirmenin eleştirilerinde ne denli haksız olduklarını ortaya koydu.

Bu boğa sezonu Fortune 500 şirketleri ile diğerlerinin, dijital varlıkların burada kalacağını ve bu nedenle bir zamanlar sadece şaka koini olarak görülen Dogecoin’in bile bir ödeme şekli olarak kullanıldığını fark ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz