Önde gelen Amerikan pizza franchise’ı Papa John’s, İngiltere merkezli müşterileri için yeni bir teklif duyurdu. Pizzacı, müşterilere ücretsiz Bitcoin olarak yaklaşık 14 $ (10 £) kazanma şansı veriyor.

Papa John’s Birleşik Krallık web sitesindeki şartlar ve koşullara göre, müşteriler yaklaşık 42 $ (30 £) ve üzeri alışverişleri takiben yaklaşık 21 $ (15 £) indirimle birlikte ücretsiz Bitcoin talep edebiliyorlar. Teklif 16 Mayıs 2021’e kadar geçerli.

Bitcoin ödülü, Londra merkezli kripto para borsası Luno aracılığıyla talep edilebilir.

Web sitesinin hüküm ve koşullarına göre 10 £ değerinde Bitcoin talep etmek için Luno uygulamasını indirmek veya www.luno.com adresinden kaydolmak gerekiyor. Sonrasında bir hesap oluşturup kimlik doğrulamak şart. Promosyon kodunu ödüller sekmesine girdikten sonra kullanıcılar 10 sterlin değerinde BTC kazanabilecek.

Papa John’s’un Bitcoin ile önemli bir geçmişi var. 2010 yılında şirket, gerçek dünyada Bitcoin satın alımına dahil olduğunu bilmese de ilk dahil olan şirket oldu. 2010 yılında, Bitcoin meraklısı Laszlo Hanyecz, kendisine iki büyük Papa John’s pizzası sipariş etti ve 10.000 BTC ödedi. Bu yazının yazıldığı sırada bu tutar yaklaşık 550 milyon dolara denk geliyor.

Hanyecz daha sonra “o yıl pizzaya 100.000 BTC’ye yakın bir şey harcadığını” açıkladı.

Bitcoin topluluğu, bu ilk gerçek dünya işleminin bir kutlaması olarak her yıl 22 Mayıs’ta “Bitcoin Pizza Günü’nü kutluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz