MoneyGram International Çarşamba günü, müşterilerin artık nakit para ile Bitcoin satın alabileceklerini ve ülke çapındaki binlerce ATM’den nakite dönüştürülen Bitcoin varlıklarını çekebileceklerini duyurdu. Hareket, Bitcoin’in daha yaygın hale geldiğinin en son sinyali olarak yorumlandı.

MoneyGram, girişim için kripto para borsası ve Bitcoin ATM operatörü Coinme ile ortaklık kurdu.. Coinme, iş birliği ve diğer çabaları sayesinde 20.000’den fazla fiziksel konuma güç sağlayabileceklerini söyledi.

MoneyGram Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, bir açıklamada şunları söyledi:

”Bu yenilikçi ortaklık, işimizi tamamen yeni bir müşteri segmentine açıyor, çünkü Coinme ile Bitcoin’i yerel itibari para birimine bağlamak için bir köprü kurarak kriptodan nakde modeline öncülük eden ilk şirketiz.”

Yeni hizmet, önümüzdeki haftalarda ABD’deki MoneyGram lokasyonlarında ve 2021’in ikinci yarısında uluslararası pazarlarda sunulacak.

MoneyGram, son beş yılda dünya çapında 150 milyon kişiye hizmet verdiğini söyledi. ABD’de, Western Union ile birlikte en popüler finans hizmetlerinden biri olan para transferi şirketi, kripto para birimi alanında büyümeye sürdürüyor.

Şubat ayında Mastercard, müşterilerin bu yıl kripto para birimlerinde işlem yapmaları için destek sunacağını söyledi.

Venmo da Nisan ayında, kullanıcıların kripto para satın almalarına ve satmalarına izin vereceğini duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz