Halkın kripto para birimi olarak da öne çıkan Dogecoin (DOGE), son 10 günlük sürede 0,45 dolardan 0,20 dolara kadar gerileyerek %50’dan fazla düşüş yaşadı. DOGE’un fiyatının yaşadığı bu sert düşüş, Tesla CEO’su Elon Musk’ın müdahalesinin tam olarak beklendiği gibi gelmesini sağladı.

Elon Musk, Doge ile ilgili oldukça kısa ve esprili bir tweet attıktan sonra söz konusu kripto paranın toplam piyasa değeri neredeyse 3 milyar dolar arttı. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da son 24 saat içerisinde %20,4 yükseliş elde ederek birim fiyatını 0,34 dolara kadar çıkardı.

Kripto para araştırma şirketi Messari’nin kıdemli analisti Mira Christanto ise konu hakkında yaptığı açıklamada DOGE’un artık kripto para sektöründen bağımsız hale geldiğini belirtti. Ünlü araştırmacı, DOGE’un artık popülist bir hareket haline geldiğini ve sosyal medya üzerindeki etkinliklere göre hareket ettiğini belirtti.

Christanto’nun haksız olduğu ise söylenemez. DOGE, Elon Musk’ın ilgisini çektiği her an ciddi yükseliş elde etti ve sosyal medyadaki hareketliliği azaldıkça düşüş yaşadı. Elon Musk’ın DOGE yorumları nedeniyle SEC tarafından soruşturmaya maruz kaldığı bile gündeme yansımıştı.

Ünlü milyarder buna rağmen DOGE ile ilgili yorum yapmaktan vazgeçmiyor ve DOGE top 10 içerisinde kalmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz