Efsane Trader Peter Brandt’e Göre Bitcoin (BTC) Henüz Düzeltmenin Dibini Görmemiş Olabilir

0
35

Bitcoin’in (BTC) düşük işlem hacmi, düzeltmenin henüz tamamlanmamış olabileceğini düşündürtüyor.

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketine ilişkin görüşünü paylaşarak, en büyük kripto para biriminin, düşük ticaret hacmi nedeniyle düzeltmenin dibine henüz ulaşmadığını öne sürdü. Bu yavaş gerileme, boğaların piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirmesinden önce daha fazla acı durumların yaşanabileceğini gösteriyor.

Brandt, önemli dip noktalarının, güçlü satış hacmiyle karakterize edilen panik kapitülasyonuyla gerçekleştiğini belirtiyor.

Zincir içi analist Willy Woo ise güçlü bir sahiplik duygusuna işaret ederek, herhangi bir satış belirtisi olmadığını söylüyor. Piyasanın şu anda konsolidasyon aşamasında olduğunu iddia ediyor.

Takipçilerinden birine yanıt veren Brandt, büyük satışların mutlaka bir boğa piyasası döngüsünün ortasında gerçekleşmesi gerekmediğini kabul etti, ancak yükseliş durumunda genişletilmiş hacim görmeyi bekliyor. Bu ayın başlarında deneyimli isim, trader’ları düşüş eğilimi gösteren çift tepe oluşumuna dikkat etmeye çağırdı ancak aynı zamanda formasyonun henüz teyit edilmediğini de belirtti.

Bitcoin yılın son ayına büyük bir satışla başladı. En büyük kripto para birimi 42.000 dolara kadar düştü ve ardından boğaların 50.000 dolar seviyesini geri kazanamamasıyla birlikte bir alana bağlı serisine başladı. En iyi kripto para şu anda büyük spot borsalarda 46.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD borsasındaki zayıflık nedeniyle düşüş eğiliminin 2022’ye kadar devam etmesini beklediğini söyledi. Ancak, uzun vadede lider kripto para konusunda yükseliş hissini sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz