Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Michael Saylor, MicroStrategy’nin Yeni Planını Açıkladı! Kripto İle Kredi Dönemi Başlıyor Mu?

Michael Saylor, MicroStrategy’nin Yeni Planını Açıkladı! Kripto İle Kredi Dönemi Başlıyor Mu?

0
Michael Saylor, MicroStrategy’nin Yeni Planını Açıkladı! Kripto İle Kredi Dönemi Başlıyor Mu?

MicroStrategy başkanı Michael Saylor, şirketin yatırımcı günü görüşmesinde bir takım açıklamalarda bulundu. Saylor, görüşme sırasında şirketinin Bitcoin varlıklarından getiri elde etmek istediğini belirtti.

Michael Saylor, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda MicroStrategy’nin Bitcoin varlıklarını ödünç vermeyi ve bunun üzerinde getiri sağlamayı planladığını söyledi. Saylor, şirketinin konuyla ilgili henüz nihai bir karar vermediğini söyledi. Microstrategy‘nin bu yeni hamlesindeki hedef kitleye büyük bankalar ve devasa teknoloji şirketler örnek verilebilir.

Michael Saylor konuya yönelik yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Bitcoin‘e karşı kaldıraç olarak kullanabileceğimiz uygun koşullar altında ipotek koymak ve uzun vadeli borç oluşturmak için fırsatlar olabilir veya onu güvenilir bir karşı tarafa ödünç verebileceğimizi düşünüyoruz.”

Saylor, borç veren şirketlerin, BTC‘leri hissedarlar için iyi bir gelir kaynağı olacağını belirtti ve şöyle söyledi;

“Bu bizim için iyi bir gelir kaynağı olabilir veya bir tür ilginç uygulamalarla geliştirebiliriz.”

Saylor, bir soruyu yanıtlarken, piyasanın Bitcoin destekli tahvil ihraç etme isteğini de öngördüğünü söyledi.

“Bitcoin destekli iyi bir tahvil piyasası olup olmadığını söylemek için hala biraz erken olduğunu düşünüyorum, ancak gelecekte bunu keşfetmeyi dört gözle bekliyorum.”

Lider kripto para birimine büyük ölçüde yatırım yapan şirket 9 Aralık’ta, yaklaşık 82.4 milyon dolar karşılığında 1.434 BTC daha satın adlığını duyurdu. Öyle ki içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla şirketin portföyündeki toplam Bitcoin miktarı, cari fiyatlarla 5,6 milyar dolar değerinde 122.477 BTC’ye ulaştı.

MicroStretegy’nin kripto kredisi hamlesi, kripto para dünyasında gelişen bir iş ve büyüyen Defi alanının önemli bir parçası haline gelebilme potansiyeline sahip. MicroStrategy gibi bir şirket, bilançosunda Bitcoin ile varlıklarını ödünç verirse, kripto piyasasına yeni bir yön verebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz