El Salvador Hükümeti, Akaryakıt Krizini Bitcoin Uygulamasıyla Hafifletecek

0
14

El Salvador hükümeti, bitcoin (BTC cüzdanı Chi ) yardımcı olmak için bir girişim girişimi başlatarak, dünya çapında satın alma yardımcılarına yardımcı olmak için bir girişim başlatarak, dünya çapında satış yapan tüketiciler ve indirimli satış satın almalarına izin veriyor.

Başkan Nayib Bukele, Chivo operatör iki akaryakıt satışı ile bir anlaşmayayamasıyla Chivo araçlarınıngal ülkelerinin varyanki yakıtlarının yanında 0.20 dolar indirim alabileceklerini duyurdu .

Bukele “kendine ait Chivo şirketin”nine en büyük benzin istasyonuyla şirketleriyle başlayacaktı.

“İndiriminsınırsız” giriş ve sadece kendim için değil aynı zamanda toplu taşıma operatörleri İndirimin 30 Eylül 14 Ekim’de vakada vakada söylüyor.

Hükümettak Diario El Salvador, “Sükümet tak Diario El Salvador şoförleri, Uber ve Sürücüler paket taşıma, okul operatörleri, özel motosikletçiler kuryeler, özel araçlar, kargolar, yolcular ve mal satıcılarının tamamından faydalandıklarını” bildirdi .

Başkan, bu hamlenin “tedarik zincirlerindeki nakliye maliyetlerinin azaltacağını” sözlerine ekledi.

Akaryakıt fiyatlarındaki tüm dünyadaki olasılıkların bildirilmesi, Birleşik krallık ve Brezilya gibi gösteri yaptı. Bloomberg 2018 göre , Brent petrol fiyatları’in sonundan bu yanan eğitimlerle, yuvarlak gaz fiyatları da eğitim.

ElSalvador.com, uluslararası tablonun ülkelerinin “benzin ve motorin fiyatlarını artıracağını” bildirdi ve yalnızca bu yıl “akaryakıt fiyatlarında en az 15 hikaye ve sadece üç zorlu olduğunu” kaydetti.

Ancak ana ABD uygulama programlarında, 7 Eylül’de yanı sıra yan yana resmi para biriminden sonra onların öğrenciler hala bitcoin’i kabul etmek zorluğunu bildirmeye devam ediyor.

Reuters, Kanada Waterloo Üniversitesi Jean-Paul Lam’ın şu ifadelerini Olan ‘nde doçent aktardı :

“Bitcoin, özellikle havale almak isteyenler için insanlar için sevinmek kolay bir teknoloji değil. onu benimsemesini sağlamasını önleyin karşılaşacak.”

Ancak Lam Bukelenin BTC planlarını “diğer ülkelerin küçük bir laboratuvar deneyi” olarak nitelendirerek, “Orta Amerika projelerini büyük devlet projelerini gözden geçirdiğini kabul etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz