El Salvador Öğrencileri de Bitcoin (BTC) Konusunda Eğitiyor!

0
9

El Salvador, öğrencileri eğiterek Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak için daha fazla adım atıyor. Ancak ülkenin portföyü %60 oranında azalmış durumda.

Kripto kışlarının en yoğun olduğu dönemlerde bile El Salvador Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesine odaklanıyor. Paylaşılan bir video, öğrencilerin bir sınıfta Bitcoin hakkında eğitildiğini gösteriyor. Genç yaşta Bitcoin eğitimi; öğrenciler, yetişkin vatandaşlar olduklarında ve ulusa katkıda bulunmaya başladıklarında kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini ve kullanım durumlarını yönlendirebilir.

Twitter’da yayınlanan viral bir video, El Salvadorlu öğretmenlerin on haftalık müfredatın bir parçası olarak öğrencilerini Bitcoin konusunda eğittiklerini gösteriyor. Öğretmenler öğrencilere Lightning ağı üzerinden nasıl Bitcoin alınacağına dair uygulamalı bir demo gösteriyor. Öğrenciler ayrıca düğümler, çift harcama ve Bitcoin yarılanmaları gibi çeşitli konularda da eğitiliyor. Bir eğitimci, “Düşüncemiz, bunun dünyadaki diğer okullarda da tekrarlanması” diyor.

El Salvador’da bir Bitcoin eğitim projesi olan My First Bitcoin, 2022 yılında 10.000’den fazla öğrenciye eğitim vereceğini iddia etti. Proje, 2023 yılında erişimini 25 kat artırmayı ve 250.000 öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl Bitcoin’in yasal bir ödeme aracı olarak kabul edilmesinin ardından ülke, kitlesel olarak benimsenmesi için çeşitli katkılarda bulundu. Cumhurbaşkanı Nayib Bukele geçen yıl Kasım ayında ülkenin gelir ve emlak vergisinden muaf bir Bitcoin şehri kurmak için çalıştığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay Başkan, kripto para birimiyle ilgili tüm projeleri yönetmek üzere özel bir Bitcoin Ofisi kurdu. Bu ofis aynı zamanda ülkede Bitcoin ve blok zinciri uygulaması için bireyler ve Başkan arasında toplantılar düzenlemek üzere bir köprü görevi görecek.

El Salvador’un portföyünü takip eden bir web sitesine göre, ülke 18 Kasım’dan bu yana günde bir Bitcoin satın alıyor ve şu anda 2.458’den fazla Bitcoin’e sahip. Orta Amerika ülkesi, 67 milyon doların üzerinde gerçekleşmemiş bir kayıpla Bitcoin varlıklarında %61,82 oranında düşüş yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz