Fidelity ve HSBC, Metaverse ekosisteminde yerini alıyor

0
8

Küresel varlık yöneticisi Fidelity, kripto sektörüne yönelik diğer girişimleri yanında son olarak Metaverse alanında hizmet vermek için ticari marka başvurusunda bulundu. Bu ay ayrıca HSBC’nin de Metaverse’te isim ve logo için başvuruda bulunduğu görüldü.

Fidelity tarafından yapılan başvuruda şirketin, NFT ve NFT pazar yerleri, Metaverse yatırım hizmetleri ve kripto para ticareti gibi alanlarda faaliyet gösterme amacını ortaya koydu.

Başvuru detaylarına bakıldığında varlık yöneticisi şirketin kripto para ödeme işlemlerinin yanı sıra Metaverse alanında da yatırım fonu ve emeklilik fonu hizmetleri ile finansal planlama hizmetleri sunma niyeti öne çıkıyor.

Fidelity, uzun süredir kripto alanıyla ilişkili olan bir finans kuruluşu. Şirket, son olarak müşterilerine dolaylı yoldan Ethereum yatırımı imkanı sunmak için Ethereum endeks fonunu kurdu. Bunun yanında geçen ay Fidelity tarafından yapılan açıklamada komisyon alınmadan Bitcoin ve Ethereum ticaretine başlanacağı bilgisi verildi.

Fidelity, aldığı son kararla bu sene her ne kadar arka planda kalsa da yüksek potansiyeli olduğu inanılan Metaverse alanında boy göstereceğini belli etmiş oldu.

HSBC, Metaverse’te yerini sağlama almak istiyor

Küresel bankacılık devi HSBC, bu ay Metaverse alanında kendi adı ve logosu için marka başvurusunda bulunan diğer bir şirket oldu. HSBC’nin yaptığı başvurunun detayında NFT destekli dijital medya, sanal döviz ticareti, sanal kredi kartı gibi hizmetler yer alıyor.

HCBC, bu hizmetlerin yanında ilerleyen dönemlerde finansal danışmanlık hizmeti verme planlarına da sahip.

Bu iki dev şirketin haricinde yılın son çeyreğinde Metaverse ekosistemiyle ilgili marka başvurularının hızlandığı görüldü. Ekim ayında Visa, dijital para birimleriyle ilgili işlemlerde kullanılmak üzere VISA logosu için ticari marka başvurusunda bulundu. Bunun yanında JP Morgan, geçen ay dijital para birimi işlemleri için geliştirdiği Morgan Wallet adlı cüzdanı için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) marka başvurusunda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz