Elon Musk: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibi Olduğunu Açıkladı

0
16

Toplantıya katılan bir diğer önemli isim Twitter CEO’su Jack Dorsey gelecekte Bitcoin kullanımının dünya geneline yayıldığını görmeyi çok istediğini ifade etti. Toplantıyı düzenleyen Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood da konferans katılımcıları arasında yer aldı. Konferansın düzenlendiği sırada Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Coinbase’in konuğu oldu. Buterin Ethereum 2.0 güncellemesinin son aşamaya geçtiğini belirtti.

Ark Invest tarafından düzenlenen The B Word konferansına katılan deneyimli iş adamı Elon Musk BTC ve DOGE ile birlikte ETH yatırımları yaptığını ifade etti. Musk kripto para birimlerinin finans sektörü için heyecan verici bir yenilik olduğunu belirterek bu alanda yatırımları olduğunu belirtti. Daha önce kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Bitcoin ve Dogecoin yatırımları hakkında değerlendirmeler yapan Musk ilk defa Ethereum’a yatırım yaptığını söyledi.

Yatırımcı değilim, kripto para sahibiyim. Bitcoin’i destekliyorum. Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibiyim. SpaceX ve Tesla dışında sahip olduğum üç büyük şey var. En çok Bitcoin daha sonra Ethereum ve Dogecoin’im var. Bitcoin fiyatı düşünce para kaybediyorum

Konferansta Elon Musk’ın şirketleri arasında yer alan Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya almasıyla başlayan enerji tüketimi tartışmaları da konuşuldu. Tesla CEO’su kendi kullandıkları enerji kaynaklarını da değerlendirdi;

Modern nükleer santraller çok güvenli. Ben Nükleer’i destekleyen taraftayım, tabi ki eski ve büyük santralleri değil. Madencilik ileride bu tarz enerjilerin kullanılması ile gelişecektir. Solar, Hidroelektrik ve Nükleer enerji kaynakları kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz