Merkezi Sydney’de bulunan ve ABD ile Avustralya’da Bitcoin madenciliği yapan Mawson Infrastructure Group, filosuna yeni eklediği cihazlar ile birlikte birim başı maliyeti 4.000 dolardan düşük olacak şekilde Bitcoin üretebileceğini açıkladı.

Mawson, çarşamba günkü basın duyurusunda Bitmain’den önceden sipariş ettiği 250 adet Antminer S19 Pro model cihazı teslim aldığını açıkladı.

En büyük miner üreticilerinden olan Bitmain, Çin’in kripto para madenciliğine getirdiği engellemeler sonrasında pazardaki arz/talep dengesini koruyabilmek için haziranın sonunda yeni sipariş almayı geçici olarak durdurduğunu açıklamıştı.

Mawson; Canaan’dan 570 tanesi temmuz sonunda; 588 tanesi ağustos başında olacak şekilde toplamda 1.158 tane Avalon A1246 model miner almayı bekliyor.

Şirket, Georgia’daki ana tesisinde mevcut zorluk seviyesi ve fiyat göz önüne alındığında, birim maliyeti 4.000 dolardan daha düşük olacak şekilde Bitcoin üretmeyi ve %80’den fazla brüt kar marjı elde etmeyi planlıyor.

Bitcoin ağında pazar günü yapılan zorluk güncellemesi, madencilik yapmayı Ocak 2020’den beri hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı.

Harcanan enerjinin %80’inden fazlasının yenilenebilir/karbon salınımı olmayan kaynaklardan tedarik edildiği tesiste, bir kWh için 0,4 dolar ödeniyor.

Mawson CEO’su James Manning, yıl sonuna gelindiğinde 2.000 PH’lik, 2022’nin sonunda ise 5.000 PH’lik üretim kapasitesine ulaşmak istediklerini söyledi. Şirket ayrıca Georgia’daki tesisin enerji kapasitesini 100MW’den 300MW’ye çıkarmak için yerel yetkililer ile görüşme halinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz