Elon Musk, bir zamanlar kripto para sektörünün kahramanı olarak görülürken yaptığı son yorumlardan sonra sektörde pek sevilen bir kişi olarak görülmemeye başlandı.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fosil yakıt tabanlı madenciliğini eleştiren Musk, sadece bununla da kalmadı. Bitcoin’in merkezsiz olmadığını ifade edip elindeki BTC’leri satabileceğini bile ima eden Musk, bu açıklamaları ve etkisi ile ise fiyatın sert düşmesine yol açtı.

Elon Musk’ın Bitcoin fiyatını etkileyen açıklamaları sonrasında ise merkezsiz kripto para sektöründen kendisine oldukça orijinal bir tepki geldi. Anonim geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen F*ck Elon Musk (F*CKELON) projesi, kısa sürede inanılmaz bir yükseliş yakaladı.

Söz konusu kripto para projesi ciddi bir yükselişten sonra yeniden dibi görse de Elon Musk’ın yaptığı yeni açıklamalar ile artışa geçti. Bunun aslında kripto para topluluğunun Elon Musk’a yönelik tepkisini ortaya koyma biçimi olduğu söylenebilir.

Proje kısa sürede rekor kırdıktan sonra ise yine sert bir şekilde düşüş yaşadı. Bu tip projelere çok dikkatli yaklaşılması gerektiği ve bunların hiçbir güvenceye sahip olmadığı unutulmamalı. Yine de Elon Musk’ın Bitcoin veya kripto para sektörü hakkında açıklama yapacağı günlerde söz konusu projenin yeniden yükselişe geçmesi beklenebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz