Dijital varlık yatırım firması Magnetic kurucu ortağı Megan Kaspar, Ethereum’un en son ulaştığı rekor fiyat seviyesi tahmininden sonra, şimdiki tahmininde Ethereum’un yaklaşık beş ay sonra yani yıl sonuna kadar 8.000 ila 10.000 $ aralığında işlem yapacağını öngördü.

Yahoo Finance Live’a konuşan Kaspar, Ethereum ağında yapılacak olan gelişmenin, özellikle de proof of stake aşamasına geçişin, yeni fiyat rallisini teşvik edeceğini kaydetti.

Güncellemeyle birlikten, Ethereum, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri kategorisinde Bitcoin’e katılacağını sözlerine ekledi. Kaspar’a göre:

“Blok doğrulama için proof of stake aşamasınageçiş, karbon emisyonlarını % 99,9 oranında azaltarak Ethereum’u yeşil bir teknoloji haline getiriyor. Dolayısıyla, tek başına ağdaki bu iki güncelleme, Ethereum’u trilyon dolarlık bir piyasa değerine itebilir, ki bu, bugün Bitcoin’in piyasa değerine eşit seviyede – bu da ethereum’u 8.000 ila 10.000 dolar arasında yapacaktır. “

Ek olarak, ağ güncellemesiyle, Ethereum’un daha az enerji kullanacağı öngörülüyor. Buda Kaspar’ın kurumsal yatırımcıları dijital varlığı benimsemeye yönlendireceğine inandığı bir özellik. Ethereum’a ilgi duyan daha fazla kurumla birlikte Kaspar, fiyatın önümüzdeki yıllarda 100.000 dolara ulaşabileceğini de sözlerine ekledi.

Kaspar: “Kurumlar temiz yeşil teknolojilere yatırım yapmalarını zorunlu kılıyor ve Ethereum da bu güncellemeyi aktif hale getiriyor. Maalesef, Bitcoin’de bu değişimleri gerçekleştirmedikçe Ethereum gibi gelişim gösteremeyecek ”dedi.

Ocak ayında, Magnetic kurucu ortağı, yatırımcıların Ethereum’un yaklaşık 1.200 $’dan işlem görürken onun potansiyelini gözden kaçırdıklarını iddia etti. Varlığın 3.000 $’ın ortalarına çıkacağını belirtti. 9 Mayıs’ta, Ethereum tüm zamanların rekoru olan 3.975 Dolar seviyesini gördü.

Dahası, Megan, Bitcoin’in devam eden ivmesinin yılsonunda yaklaşık 200.000 $ ‘a yükseleceğini ön görüyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, bu yazının basımı esnasında Bitcoin 57.890 dolardan işlem görüyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz