Elon Musk, “Saturday Night Live”de kririk açıklamalara imza attı. Elon Musk, bu etkinlikte 2 altcoin ve Bitcoin’den bahsetti. Elon Musk, Doge’nin “SNL” pogramı sırasında durdurulamaz bir finansal araç olduğunu söyledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin‘in “Saturday Night Live”de ev sahipliği yaptığı ilk açılışta dünyayı ele geçirecek “durdurulamaz bir finansal araç” olduğunu söyledi. Elon Musk konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Para biriminin geleceği bu. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç. 

Elon Musk kripto parayı açıklamaya çalışırken DOGE’nin fiyat hareketine dikkat çekti ve bunun “gerçek bir şekilde kalkış” olduğunu söyledi.

Aslında bir şaka olarak başlatıldı… Ancak şimdi gerçek bir şekilde yükseliyor. 

Dogecoin‘in piyasa değeri 9 Mayıs’ta kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolara ulaştığında 91 milyar dolara yükseldi.  Elon Musk ayrıca Shiba Inu’dan esinlenen kripto paranın “dolar kadar gerçek” olduğunu söyledi. “Dogefather”, en sevdiği meme parasını güçlendirmenin yanı sıra, açıklamaları sırasında Ethereum ve Bitcoin’den de bahsetti.

Kripto para etkinlikten bekleneni vermedi. Doge fiyatı 0,70 dolar seviyelerinden 0,51 dolar seviyelerine kadar geriledi. Dördüncü en büyük kripto para birimi  Doge, yazım sırasında yüzde 22 oranında düşüşle 0,56 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 73,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Dogecoin yazım sırasında piyasa değeriyle 33,4 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz