CNBC’nin haberine göre Goldman Sachs, cuma günü bankanın bilgi notunda resmi olarak bir kripto para birimi ticaret ekibi kurduğunu duyurdu. Bu not ile New York merkezli yatırım bankasının kripto para ticaretine ilk kez dahil olduğu resmen kabul edilmiş oldu.

“Kripto Para Ticaret Ekibinin Oluşumu” başlıklı not, Goldman ortağı Rajesh Venkataramani tarafından kaleme alındı.

Müşterilerimiz için kripto para birimi riskini yönetmek için merkezileştirilmiş masamız olacak firmanın kripto para birimi ticaret ekibinin oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum”

“Kripto ticaret ekibi, Mathew McDermott liderliğindeki firmanın Dijital Varlıklar çabası kapsamında rapor sunacak. Global para birimleri ve gelişen piyasaların (GCEM) bir parçası olacak.”Rajesh Venkataramani, projenin lansmanının bir parçası olarak, Bitcoin (BTC) NDF’leri (devredilemez vadeli işlemler) ve CME BTC ticaretlerini temel bazda, tamamen nakit ödeme olarak başarıyla gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ayrıca dev banka, müşterilerine günlük ve gün içi kripto para birimi piyasa verileri ve haberleri sunan dijital varlıklar panosunu başlattığını da duyurdu.

Bu gelişmelere rağmen Venkataramani bankanın fiziksel olarak bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi (ethereum dahil) ticareti yapamayacağını ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde JPMorgan CEO’sundan da benzer açıklamalar gelmiş, müşterilerinin kripto varlıklara olan ilgisini bildiklerini ve işlerini kolaylaştırmak için adım atacaklarını duyurmuştu. Ancak JPMorgan CEO’su kripto varlıklara şahsi olarak mesafeli olduğunu ilan etmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz