Miami Belediye Başkanı, Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Yaptığını Açıkladı

0
7

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Şubat ayında, bazı kişisel kripto para alımları yapmayı planladığını söylemişti. Son olarak 6 Mart tarihinde kripto paraya yatırım yaptığını açıkladı.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Şubat ayında kişisel olarak kripto paraya yatırım yapmak istediğini açıklamıştı. Son olarak Ethereal Summit zirvesine katılan Başkan, Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını açıkladı.

Suarez, satın alma işlemlerini 6 Mart tarihinde gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Başkan Suarez, 2021 Ethereal Sanal Zirvesi’nde Daniel Roberts’a yaptığı açıklamada, “Bitcoin ve Ethereum satın aldım. Dogecoin yatırımı yapmadım.” dedi.

“O anı asla unutmayacağım.” diye söze giren Suarez, “1.9 trilyon Dolarlık teşvik tasarısının Senato’dan geçtiği gün; ‘ben de kripto para satın alıyorum!’ dedim. Bunun kesinlikle yükseleceğini biliyordum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Biden’in 1.9 trilyon Dolarlık teşvik paketi – genellikle Amerikan Kurtarma Planı olarak da bilinir – 12 Mart’ta yasalaştı. Yani Başkan Suarez, Bitcoin yatırımını yaklaşık 57.000 Dolar fiyat üzerinden gerçekleştirdi. 12 Mart’tan bu yana Bitcoin 63.000 Dolara kadar yükseldi; ama aynı zamanda 48.000 Dolara kadar da geriledi. Bugün Bitcoin, muhtemelen Suarez’in satın aldığı seviye olan 57.000 Dolar civarında seyrediyor.

Ethereum satın alımı söz konusu olduğunda Miami Belediye Başkanı çok daha iyi bir iş çıkardı. 12 Mart’ta Ethereum yaklaşık 1.800 Dolar seviyesindeydi. ETH fiyatı, o günden bu yana %94 oranında artarak şu anki seviyesi olan 3.500 Dolara ulaştı.

Miami Belediye Başkanı Suarez, son aylarda kripto endüstrisinin en ünlü savunucularından biri oldu. Kişisel satın alma işlemi ise Miami’de uzun süredir devam eden yoğun kripto para desteğinin sadece küçük bir zinciri.

Miami Belediye Başkanı, 2021’in başında şehrin kripto sektöründe ilerlemesine yardımcı olmak için bir kripto para ekibi kurduğunu açıkladı. Ekip, hükümet fonlarının Bitcoin’e yatırım yapmak için kullanılması gerektiğini savundu. Öte yandan ekip, Miami-Dade County sakinlerinin kısa süre içinde kripto para ile vergi ödemeye başlayabileceğini duyurdu.

Şehrin efsanevi NBA takımı Miami Heat ise, 2019 yılında Sam Bankman Fried ve Gary Wang tarafından kurulan kripto para borsası FTX ile kapsamlı bir sponsorluk anlaşması yaptığını kamuoyuna açıkladı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz