Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Google, Bitcoin Reklamlarını Yayınlamaya Başlıyor

Google, Bitcoin Reklamlarını Yayınlamaya Başlıyor

0
Google, Bitcoin Reklamlarını Yayınlamaya Başlıyor

Google, Mart 2018’den bu yana üç yıldan fazla bir süredir uygulanan bitcoin ve kripto reklamcılığı yasağını kaldırdı.

3 Ağustos’tan itibaren, bitcoin ve kripto şirketleri, arama devinde ve platformunun bir parçası olan birçok web sitesinde bir kez daha reklam verebilir.

Google, Haziran ayında yaptığı açıklamada, “3 Ağustos’tan itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Kripto Para Birimi Borsaları ve Cüzdanları sunan reklam verenler bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilir” dedi.

Reklam verenin, FinCen’e kayıtlı olmak veya banka olmak ve “ister eyalet ister federal düzeyde olsun, yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili yasal gerekliliklere uymak” gibi bazı gereksinimleri var.

Bunun ne gibi bir etkisi olacağı belli değil, ancak reklamın işe yaradığı açık, bu yüzden şirketler bunu yapmaya devam ediyor.

Bitcoin‘in kendisinin bir pazarlama durumu olmadığından, onun yerine pazarlamayı bitcoin hizmetleri sağlayan şirketler devralıyor.

Google tarafından yasağın kaldırılması, bu şirketlerin tekrar reklam vermesine izin verecek, bu da bitcoin’in değerini artırabilecek bir gelişme olarak kabul edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz