Grayscale’in Bitcoin’deki Satışları Tarihi Düşüşte!

0
0

Kripto para odaklı yatırım şirketi Grayscale’in ETF’sinden yaşanan çıkışlar yavaşlarken CEO Michael Sonneshein konu hakkında açıklamalarda bulundu.
– Spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte Grayscale’de yaşanan çıkışlar ve piyasa üzerindeki satış baskısının artması gündeme gelmişti. Ancak şirketin CEO’su Sonneshein’in açıklamalarına göre durum bir dengeye doğru ilerliyor.
– Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonunda 10 Nisan’da 17,5 milyon dolarlık bir çıkış yaşandı. Bu miktar rekor düşük seviyede gerçekleşti ve piyasada olumlu bir etki yarattı.
– SosoValue tarafından aktarılan verilere göre pazartesi ve salı günleri GBTC’de 450 milyon doların üzerinde net çıkış yaşandı. Son üç ayda toplam çıkış miktarı çarşamba günü itibariyle 15 milyar doları aştı.
– Grayscale CEO’su Sonneshein, çıkışların artık bir dengeye ulaştığını ve satıcıların azalmaya başladığını belirtti.
– Benzer şekilde Matrixport iş geliştirme direktörü Benjamin Stani de Sonneshein’in açıklamalarını destekledi ve piyasanın dengelenmeye doğru ilerlediğini vurguladı.
– Stani, GBTC’deki akışların zorunlu satıcıların çoğuyla bir dip bulduğunu ve piyasanın artık daha ciddiyetle ele alındığını belirtti. Sonneshein’in yorumunun doğru bir yaklaşım olduğunu düşündüğünü ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz