Uzman: Bu Yıl İçin Bitcoin’in Fiyatında Kaç Faiz İndirimi Bekleniyor?

0
0

Deneyimli bir analist, Bitcoin’in ABD’den gelecek olan iki faiz indirimini 2024 yılı için fiyatladığını belirtti. Pythagoras Investments’in Sermaye Direktörü Semir Gabeljic, Coindesk Global ile paylaştığı notta Bitcoin ve FED faiz indirimleri arasındaki ilişkiye dikkat çekti. 10 Nisan’da yapılan “şahin” TÜFE açıklamasının Bitcoin’i olumsuz etkilemediğini vurgulayan Gabeljic, Bitcoin’in bu yıl için 2 faiz indirimini fiyatladığını ifade etti. FED’in enflasyon verisini beklentilerin üzerinde açıklaması %3,5’lik bir oranı beraberinde getirdi. Analist, bu durumun negatif verilere karşı bir direnç oluşturduğunu ve olası bir ek faiz indiriminin fiyatları pozitif yönde etkileyebileceğini belirtti.

– Analist Semir Gabeljic, Bitcoin’in 2024 için ABD’den gelecek iki faiz indirimini fiyatladığını söyledi.
– Pythagoras Investments’in Sermaye Direktörü, Coindesk Global ile paylaştığı notta Bitcoin ve FED faiz indirimleri arasındaki ilişkiye dikkat çekti.
– 10 Nisan’da yapılan “şahin” TÜFE açıklamasının Bitcoin’i olumsuz etkilemediğini ve 2 faiz indirimini fiyatladığını belirtti.
– FED’in enflasyon verisini beklentinin üzerinde açıklaması %3,5’lik bir orana işaret etti.
– Analist, bu durumun negatif verilere karşı bir direnç oluşturduğunu ve olası ek faiz indiriminin fiyatları pozitif etkileyebileceğini ima etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz