SEC, Altcoin’de Milyonlarca Dolarlık Balina Satışı İncelemesi Başlattı!

0
0

SEC’nin kararı dev kripto para balinalarını Uniswap (UNI) özelinde ciddi satışlara yönlendirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 10 Nisan günü Uniswap’a olası bir yaptırım hakkında uyarı gönderdi. Bu uyarının etkisiyle harekete geçen balinalar, milyonlarca dolarlık satışlar yaparak fiyatların düşmesine neden oldu.

On-chain analiz platformu Lookonchain’a göre, 3 farklı balinanın toplamda 20 milyon dolarlık satış yaptığı ortaya çıktı. Bu satışlar arasında 0x2F8b ve 0x3555 cüzdanlı balinaların 11,7 milyon dolar değerinde 1,25 milyon UNI’yi SEC’nin kararı sonrasında Binance’e aktardığı biliniyor. Bu cüzdanlar, UNI alımı yapmış ve 3 Mart 2023 tarihinde yaptıkları yatırımlardan 3,5 milyon dolarlık kar elde etmişlerdir. Ayrıca, 0x4A0B adresli cüzdan da SEC’nin bildirisinin ardından 4,59 milyon dolar değerinde 472.691 UNI’yi Binance’e aktarmıştır ve UNI yatırımından 1,67 milyon dolar kar elde etmiştir.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde %17 değer kaybeden UNI, şu anda 9,2 dolardan işlem görmektedir. Bu durumun SEC’nin kararı ve balinaların satışlarıyla ilişkili olduğu düşünülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz